راه اندازي سيستم ثبت نام سیار کارت هوشمند ملي در استان فارس

Mehdi Dehghani

1396-7-13


سیستم ثبت نام سیار کارت هوشمند ملی در استان فارس با ثبت نام كارت هوشمند ملي حضرت آيت الله ايماني نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت .

در ابتداي اين مراسم تکمیل ثبت نام  كارت هوشمند ملي حضرت آيت الله ايماني نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز انجام شد و ايشان با توجه به خدمات ثبت احوال براي رفاه حال شهروندان اظهار داشتند كه راه اندازي اين خدمات رضایتمندی تمامی مردم را در جامعه فراهم خواهد آورد.

عليرضا انصاري مدير كل ثبت احوال فارس در طي اين مراسم اذعان داشتند با وجود پیشبرد مطلوب طرح صدور کارت هوشمند ملی در استان فارس و با توجه به پايان اعتبار كارت هاي ملي قديمي، صدور کارت برای برخی اقشار از جمله بیماران قطع نخاعی جانبازان عزیز،معلولین و یا ساکنان مناطق دور افتاده مشکلاتی ایجاد می نمود که برای پاسخ به این نیاز سیستم سیار کارت هوشمند ملی راه‌اندازی شد.كه از اين پس جانبازان ،  معلولان و افرادي كه امكان حضور در ادارات ثبت احوال و پيشخوانها را ندارند  از اين طريق مراحل انجام ثبت نام كارت هوشمند ملي آنان انجام مي پذيرد.

ايشان در ادامه تاكيد نمودند كه امكان ثبت نام سيار براي همه ي مناطق از جمله مناطق روستائي و دورافتاده نيز وجود دارد.

ايشان متذکر شد: این سیستم با تدابیر امنیتی ایجاد شده و به دلیل اینکه عکس و اثر انگشت زنده فرد در کارت ملی درج می‌شود تمامی تمهیدات جهت تهیه این اطلاعات تدارک دیده شده است.