برگزاري جشن عيد سعيد غدير خم و تجليل از بازنشستگان ثبت احوال فارس در اداره کل ثبت احوال فارس

Mehdi Dehghani

1396-6-16


به مناسبت فرا رسيدن ايام عيد سعيد غدير خم مراسم جشني بهمراه تجليل و تكريم از بازنشستگان ثبت احوال فارس در سالن اجتماعات کوثر در اداره کل ثبت احوال استان فارس برگزار گرديد. درابتداي اين مراسم عليرضا انصاري مديرکل ثبت احوال استان طي سخناني بزرگترين ثمره اين عيد فرخنده را نعمت ولايت خواند و گفت : بدون شک غدیر را باید سرچشمه زلال و همیشه جاری معرفت و معنویت نامید که در ژرفای آن عدالت و تقوا معنای دیگری یافت و انسانیت در نگرش خویش راه و روش نوینی را تجربه کرد که در آن آدمیان برای درست اندیشیدن و سبک و شیوه زندگی در مسیر بهترین آموزه های اخلاقی و انسانی قرار گیرند.و نيز در سخنان خود در تكريم و تجليل از بازنشستگان خاطر نشان كردند كه بازنشستگان در طول سالها حضور در سنگر ثبت احوال و مصروف داشتن همه توان ومساعی در راه خدمت به خلق و کسب رضای خداوند مایه مباهات می باشدچرا که خدمت رسانی گسترده و مؤثر امروز سازمان ثبت احوال به تمامی آحاد و ذی نفعان ، ثمره کوشش صادقانه عزيزاني است که میراثی جاودان و استوار از خویش بر جای نهاده اند.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام احمدي مدير بنياد بين المللي غدير فارس با اشاره به اعیاد بزرگ ماه ذی الحجه بيان نمودند‏: ذی الحجـه ، ماه خدا و از شهور محبوب در نظر ودیدگاه حضرت باری تعالی است و به واسطه وجود روزهای بزرگ و سرنوشت ساز در زندگی مسلمانان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

ايشان در بيان سخنان خود هجدهم ذی الحجه روز اتمام نعمت برشمردند . و اظهار داشتند كه  بحمدالله ملت مسلمان ایران قرن هاست بر سفره غدیر و غدیریان میهمان است و تمسّک وتوسّل به اهل بیت عصمت وطهارت (علیهم السلام) را رها نکرده اند و تمسّک به علی(ع) و اولادش که عامل سربلندی ، عزّت و سعادت در دنیا و آخرت است و همه چیز ما را تضمین می کند . دنیا را با سلوک و مشی علوی می توان به بهشت تبدیل کرد و درعالم عقبی نیز شفاعتشان چون آبی   بر آتش خطاها و گناهان خواهد بود. وي درپايان سخنان خود غدیـر را همچون چشمه جوشان كه منبع فیض و برکات الهی برای همه پیروان اهل بیت(ع) و چون آبی خروشان قرن هاست که زلال و شفاف وجود جهانیان را عطرآگین کرده است برشمردند.

در پايان مراسم مداح اهل بيت جناب آقاي محمد پور در مدح و ثناي مولاي متقيان علي (ع)  به مديحه سرايي پرداختند .