برگزاری همایش رؤسای ادارات ثبت احوال استان فارس-تيرماه 1396

Mehdi Dehghani

1396-4-21


همايش روسای ادارات تابعه در سال جاری با حضور عليرضا انصاري مدير كل ثبت احوال فارس - معاونين - رئيس اداره حراست و روساي ادارات تابعه در روز سه شنبه 13/4/96 در سالن اجتماعات اداره‌کل ثبت احوال استان فارس برگزار گردید.
در آغاز همایش آقای انصاري مدير كل ثبت احوال فارس ضمن خیرمقدم و تبريك به مناسبت عيد سعيد فطر به تشریح اهداف، عملکرد و نقش و اهمیت اداره کل ثبت احوال پرداختند.
مدیرکل ثبت احوال فارس هدف برگزاری همایش را همفکری و استفاده از تجربیات همکاران جهت اجرای برنامه‌های راهبردی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کردند. ایشان در ادامه به نقش و اهمیت ثبت احوال اشاره و عنوان نمودند بیشتر اقشار مردم و بعضی از مسئولین جايگاه و نقش ثبت احوال را در ارائه خدمات ازجمله صدور شناسنامه،كارت هوشمند ملي‏، ثبت ولادت، وفات، ازدواج و طلاق می‌دانند در حالی که فعالیت‌ها و مأموریت‌های این سازمان در زمره اقدامات زیربنایی است که برای ایفای تعهدات خویش نیازمند به مدرک هویتی می‌باشند و این مدرک هویتی شناسنامه می‌باشد که افراد جامعه را از حیث مشخصات سجلی از یکدیگر متمایز می‌سازد.
ایشان ضمن قدردانی از فعالیت های روسای ادارات و کارکنان و تسهيل در ارائه خدمات به شهروندان،به دستورالعمل نظارت بر دفاتر پیشخوان تاکید نموده و جدیت در این زمینه و بازرسی های منظم از دفاتر را خواستار شدند.
مدیر کل ثبت احوال افزودند در سال 96 در تمام حوزه ها باید ارتقائ فعالیتها را شاهد باشیم بویژه در بحث کارت ملی هوشمند ،نظارت بر دفاتر پیشخوان و دیگر موارد انتظار فعالیت بیش ار پیش را داریم و از روسای ادارات می خواهیم به انجام وظایف کارکنان و برخورد مناسب با ارباب رجوع نظارت بیستری داشته باشند.
در ادامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در خصوص رشد بودجه جاری و عمرانی ادارات نسبت به سنوات قبل، وضعیت استان در پایش سال جاری و تجهیز ادارات، معاون امور اسناد هویتی از وضعیت ادارات در امور اسناد،شناسنامه های مکانیزه - معاون فناوری اطلاعات در مورد وضعیت کارت هوشمند ملی،کارکردهای مختلف در ثبت ولادت و فوت  و رئیس اداره حراست در خصوص نظارت بر عملکرد دفاتر،رعایت شئونات،تکریم مردم سخناني ايراد فرمودند.
در پایان انصاری با ابراز خرسندی از کسب رتبه اول عملکرد ثبت احوال فارس در برنامه اجرائی سال 95 سازمان ثبت احوال کشو راز تلاشهای ارزنده  و زحمات مستمر و صادقانه کلیه کارکنان ، معاونین و کارشناسان ثبت احوال تقدیر و تشکر نمود و کسب این مقام ارزشمند را نشان از لیاقت و حاصل تعهد و پشتکار کلیه کارکنان ثبت احوال فارس دانست.