ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

shory hamahangi 7 10 1400

جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان فارس در تاریخ 1400/10/7در محل استانداری فارس به ریاست معاونت محترم سیاسی و امنیتی و اجتماعی استان جناب آقای دکتر محبی پور با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز و در ابتدا جناب آقای علیرضا انصاری مدیرکل محترم ثبت احوال فارس ضمن ارائه گزارش تفصیلی در خصوص وضعیت جمعیتی استان و تغییرات و تحولات مترتب بر آن در 9 ماهه سال جاری و قیاس با آمارهای مثبوت کشوری در حوزه های ولادت با تفکیک جنسیتی و ازدواج و طلاق و فوت به تحلیل شرایط موجود و عوامل موثر در آن پرداخته و وضعیت ولادت را در شرایط کنونی به سقوطی آبشاری توصیف نمودند . ایشان پائین آمدن نرخ ازدواج و عدم تمایل و رغبت والدین به فرزند آوری و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه را ازعوامل اصلی بر شمرده و لزوم تحقیق و پژوهش در عرصه های مختلف جمعیتی و ایجاد بستری مناسب در ابعاد مختلف جهت برون رفت از شرایط کنونی را امری اجتناب ناپذیر و ضرورت قطعی جامعه کنونی برشمرده و بر تعامل و همکاری تمامی دستگاهها و مجامع علمی و حوزه و دانشگاه و سایر مراجع ذی مدخل در موضوع اصرار ورزیدند.

ایشان درادامه بر لزوم همکاری دستگاههای مرتبط در ثبت به موقع وقایع حیاتی تأکید و تحقق این مهم را مستلزم تعاملات بین بخشی بالاخص با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه اعلام برشمرده و با اشاره به رتبه برتر ثبت احوال استان در سالهای اخیر در سطح کشور بر لزوم استمرار و افزایش این همکاریها تأکید مؤکد نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر محبی پور رئیس جلسه و معاونت محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س)  و گرامیداشت یوم ا... 9 دی بر لزوم هوشیاری و واکنش متناسب در برابر وقایع تأکید نمودند. ایشان در خصوص مبحث جمعیت ضمن تبیین شرایط موجود جمعیت را از عوامل اصلی ژئوپولتیک قدرت دانسته و آنرا از ابعاد مختلف کیفی و کمی در شاخه های مختلف امنیتی «غذایی – بهداشتی و .... » تفسیر نمودند.

ایشان در خصوص اهمیت جمعیت از منظر امنیتی بیان داشتند کشور پیر و سالخورده به یقین در معرض خطرات متعدد قرار گرفته و به تدریج به سمت اضمحلال و نابودی کشانده می شود چرا که جمعیت جوان و پویا از ابزار قدرت و صیانت بوده و فقدان آن باعث از دست دادن نیروی کار و نتیجتاً وارد نمودن نیروی کار خارجی گردیده که از اثرات درازمدت آن ادغام نژادی  و از بین رفتن تعصبات ملی میهنی می باشد. لذا بر لزوم پژوهش و تحقیق در جهت برون رفت از شرایط فعلی و حرکت به سمت فرهنگ ایرانی و اسلامی و سنن ارزشمند متأثر از آن تأکید فرموده و تمامی مجامع علمی حوزوی و دانشگاهی و دستگاههای مرتبط با موضوع را با به بیان راهکارهای علمی با قید فوریت دعوت نمودند .

در پایان به منظور نیل به اهداف ترسیمی معنونه مواردی در قالب مصوبات شورای هماهنگی ثبت احوال استان به تصویب رسید.

 

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top