ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
سه شنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

دانلود اولویت های پژوهش 97

 

اخبار روز جمعیت

 

 

دعوت از کارآفرینان موفق در ویژه برنامه افطار مهر و ماه شبکه فارس توسط صدا و سیمای استان در راستای ضرورت استفاده از فرصت جمعیتی در استان

در رمضان امسال شبکه فارس با دعوت از کارآفرینانی چون عباس کاراندیش کار آفرین حوزه فرش ، آسیه حقیقت جو و مهدی صالح پور زوج کارآفرین در زمینه تولید نان صنعتی از اهالی نی ریز فارس و سایر کارآفرینان موفق استان تلاش می کند با معرفی الگوهای مناسب و شایسته هم استانی های عزیز را به سمت کار آفرینی تشویق و ترغیب نماید.

باتوجه به آنکه 9/70 درصد جمعیت استان فارس در سن فعالیت قرار دارند و این به معنای فرصت یا پنجره جمعیتی برای استان است  کارآفرینی و تولید باعث ایجاد پویایی و بالندگی در جمعیت استان خواهد شد.

 

اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانواده در راستای بند 8 سیاست های جمعیتی

پیرو تفاهم نامه منعقد شده سازمان فنی حرفه ای و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانواده ، در استان فارس  با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری این طرح پیاده سازی شده است که  هدف آن توانمند سازی بانوان سرپرست خانواده در سکونت گاههای غیر رسمی است. تا کنون 600 نفر زن سرپرست خانواده در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای به صورت رایگان شرکت نموده اند و همچنان این طرح در حال اجرا است . افراد پس از آموزش با تسهیل گران کارآفرینی در ارتباط خواهند بود و بینش  و دانش لازم را برای اشتغال و کارآفرینی می آموزند.

در اولین جلسه مشاوران بانوان و خانواده مورخ چهارم اردیبهشت ماه 1398 که درآستانه روز جمعیت با حضور سرکار خانم دستغیب مدیرکل بانوان و خانواده استانداری فارس ، مدیرکل فنی حرفه ای استان ، کارشناس آمار وجمعیت اداره کل ثبت احوال فارس  ومشاوران بانوان دستگاههای اجرایی برگزار شد کلیات این طرح و روند اجرای آن بررسی شد و مقرر گردید مشاوران امور بانوان دستگاهها افراد حائز شرایط را به اداره کل فنی حرفه ای استان معرفی نمایند. مدت اجرای این طرح 27 ماه است و در شهرستانهای استان فارس نیز اجرا خواهد شد.

این طرح با هدف توسعه دانش ، مهارت ، بینش ، خودباوری ، استقلال فکری و امید به زندگی در جامعه زنان سرپرست خانواه در حال اجرا است.

 

 

oboodi 1

oboodi 1

 

 

 

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top