ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

hamayesh roasa 16 6 1400

 

همایش رؤسای ادارات ثبت احوال استان فارس بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیرکل ،معاونین  و روسای ادارات تابعه ثبت احوال فارس برگزار شد.

در ابتدا مدیرکل محترم ثبت احوال فارس ضمن عرض سلام و خدا قوت به روسای محترم ادارات تابعه ثبت احوال فارس ضمن اشاره به فضل و کرم خداوند متعال و عدم برگزاری جلسه حضوری همایش به دلیل ویروس کرونا ، بیان نمودند که با توجه به عنایت خداوند هرچه زودتر این ویروس منحوس از بین برود و زندگی به چرخه اصلی خود برگردد .ایشان با اشاره به ایام ماه محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش فرمودند باید در زندگی پیرو واقعی ائمه و معصومین باشیم و زندگی و راه روش خود را با سیره اولیاء و انبیاء تطبیق دهیم.

ایشان در ادامه فرمودند عمل ما باید به گونه ای باشد مورد قبول درگاه خداوند قرار گیرد.مدیر کل کل ثبت احوال استان نیز به گرامیداشت هفته دولت و شهادت شهیدان رجائی و باهنر اشاره نمودند و بیان نمودند که هر کس در این نظام می خواهد ماندگار باشد باید در عمل خود اخلاص داشته باشد.ایشان اشاره نمودند که در رفع نیازهای  مردم به گونه ای عمل کنیم که رضایت خداوند در افکار خود و دیگران داشته باشیم.

مدیر کل ثبت احوال استان در ادامه سخنان خود با منظر نوع نگاه خود به سیستم اداری و وظایفی که برعهده ما می باشد اشاره نمودند و فرمودند که مسئولیتی که به ما محول شده و پذیرفته ایم باید در مقابل خدا و مردم و همدیگر پاسخگو باشیم و نیز اشاره کردند که در گفتار و کردار خود نسبت به هم صداقت داشته باشیم.ایشان با توجه به مسئولیت روسای ادارات تابعه بیان نمودند که به تبع مسئولیتی که روسا دارند خواسته یا ناخواسته باید زمان بیشتری یا حتی از اوقات فراغت به امور اداری پرداخته شود و مسئولیت پذیرفته شده در راس امور قرار گیرد و با توجه به مسئولیت پذیرفته شده استرس و اضطراب کاری به دنبال خود دارد که با این مشکلات باید وظیفه خود را به درستی انجام داده و و کار اداری را بعنوان کار اصلی خود درنظر بگیریم. این مهم اهمیت ویژه ای دهند و  در  ثبت به موقع ولادت و فوت تلاش بیشتری داشته باشند.

مدیرکل ثبت احوال فارس گفتند که با توجه به چالش هایی که در سال جاری روبرو بوده ایم اداره کل ثبت احوال فارس برخلاف سنوات گذشته امروز توانسته به عنوان یک دستگاه پیشرو در بین دستگاههای دیگر وظیفه خود را بنحو احسن انجام دهد که به عنوان مثال این اداره کل در بین دستگاههای استانی در جشنواره شهید رجائی رتبه برتر و با تلاش همکاران عنوان مدیر نمونه استانی در سال 99 را کسب نموده ایم .ایشان با توجه به اینکه یکی از رسالتهای خطیر ثبت احوال ثبت به موقع وقایع حیاتی می باشد فرمودند که روسا به جای نشستن در پشت میز محل خود به دنبال راهکارهایی جهت ثبت به موقع وقایع حیاتی در مناطق و شهرستان خود باشند و تلاش خود را در شبکه اطلاع رسانی جهت این امر نسبت به گذشته بکار ببرند و از روسایی که وظایف خود را به درستی انجام ندهند برخورد قاطع خواهد شد. و روسای ادارات در خصوص ثبت وقایع حیاتی نباید شامل دیرثبتی بشوند که در این خصوص مواردی مورد تذکر قرار دادند.

در ادامه سرپرست امور اسنادهویتی در خصوص وضعیت حقوقی و سجلی ،ارسال عملكرد در زمانهای مقرر، سرپرست فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی در مورد وضعیت کارت هوشمند ملی،کارکردهای مختلف در ثبت ولادت و فوت،ثبت به موقع ولادت و فوت،بحثهای مختلف انفورماتیک ،رئیس اداره حراست در خصوص نظارت بر عملکرد دفاتر،رعایت شئونات،دقت در فعالیتهای تخصصی ،تکریم مردم و مدير امور مالي مباحثي در حوزه ي امور مالي و سرپرست اداره منابع انسانی و پشتیبانی در حوزه امور اداری پرداختند.

در پایان همايش جناب آقاي انصاري از تلاشهای ارزنده  و زحمات مستمر و صادقانه کلیه کارکنان ، معاونین و کارشناسان ثبت احوال تقدیر و تشکر نمود.

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top