ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
پنجشنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

 jalse javana 7 5 99

علیرضا انصاری مدیر کل ثبت احوال فارس بعد از ظهر چهارشنبه مورخ 7 مرداد 99 در کارگروه ساماندهی جوانان بیان کرد: طی سه ماهه اول سال ٩٨ بالغ بر ٩ هزار و ٩٨٠ ازدواج در استان به ثبت رسید این در حالی است که آمار ازدواج طی سه ماه اول امسال ٢۶ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: طی سه ماه اول امسال در فارس بیش از دو هزار و ٧٢ فقره طلاق صورت گرفت که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه کاهش داشته به گونه‌ای که طی بهار ٩٨ در فارس دو هزار و ۴٣٧ فقره طلاق به ثبت رسید.

ایشان خاطرنشان کرد: براساس رشد جمعیتی که در استان صورت گرفته است با افزایش جمعیت میانسال استان شاهد هستیم که به ازای تولد ١٠٠ دختر در فارس بالغ بر ١٠٧ نوزاد پسر متولد می‌شود. این در حالی است که میزان ولادت در سال ٩٧ در فارس ٧٧ هزار نفر بوده که این آمار در سال ٩٨ با کاهش ١۴ درصدی همراه بوده است.

علیرضاانصاری یادآور شد: سهم فرزند آوری در افرادی که بیش از ٣١ سال سن داشته‌اند در استان افزایش یافته و این در حالی است که در سال ٩٨ در مجموع بالغ بر ٢٩ هزار ازدواج به ثبت رسیده است بر أساس آمارها میانگین سن ازدواج در جوانان پسر در استان فارس ٢٨ سال و برای دختران ٢۴ سال برآورد شده است.

مدیر کل ثبت أحوال فارس تصریح کرد: فارس در حوزه ازدواج دارای جایگاه بیست و یکم کشور و در حوزه طلاق جایگاه شانزدهم کشور را داراست این در حالی است که استان خراسان در هر دو بخش طلاق و ازدواج از جمله استان‌های اول کشور است.

وی در خصوص میزان ولادت و وفات در استان نیز تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در فصل بهار سال ٩٩ بیش از ١۵ هزار و ١۶۵ تولد به ثبت رسیده این آمار در سال گذشته بیش از ١۶ هزار و ١۶٢ مورد بود و در بخش وفات نیز طی بهار ٩٩ بیش از ۵ هزار و ۵۴٢ مورد به ثبت رسیده و در مدت مشابه سال قبل نیز ۵ هزار و ٢۶۵ مورد ثبت شده بود.

 

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top