ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

padafand 203 99

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان، کمیته پدافند غیرعامل سازمان ثبت احوال کشور با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، رئیس سازمان ثبت احوال کشور و جمعی از معاونین و مسئولان این دو سازمان و همچنین مدیران ادارات کل ثبت احوال و پدافند غیرعامل استانها و سایر اعضای کمیته های استانی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

سردار دکتر غلامرضا جلالی در این نشست؛ اظهار داشت: در پدافند غیرعامل ما چند موضوع اساسی شناخت دارایی ها، شناخت تهدیدات، شناخت اثر تهدید و شناخت آسیب پذیری ها و پیامدهای تهدید بر دارایی ها را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه با توجه به رشد فناوری‌ و نقش آنها در ارائه خدمات به مردم، شاهد تغییر و تحول در ماهیت دارایی‌های ملی هستیم، افزود: در حالیکه ما در گذشته به دارایی فیزیکی (ساختمان و ابینه) و غیرفیزیکی (جمعیت) متکی بودیم امروز با نوع جدیدی از دارایی ها سروکارداریم و آن دارایی‌های سایبری است.

سردار دکتر جلالی مهمترین رویکرد پدافند غیرعامل برای سازمان ثبت احوال را در ابتدا پدافند سایبری و محافظت از پایگاه داده‌های هویت ملی کشور دانست و تصریح کرد: اگر اتصال این شبکه در سامانه به سایر شبکه‌ها صورت بگیرد با توجه به ماهیت آن که شبکه احراز هویت ملی است سطح اهمیت فراتر می‌رود و به سطوح حساس‌تری انتقال پیدا می‌کند زیرا بر دیگر سامانه‌ها نیز اثری جدی دارد.

سردار دکتر جلالی با تاکید بر اینکه ما باید به طور مستمر روند کاهش آسیب پذیری را با هدف برطرف کردن آسیب ها در دستور کار قرار دهیم، گفت: به طور معمول روند نظارت و کنترل، پایش و تامین امنیت در مورد مراکز با اهمیت بالا صورت می‌گیرد.

در ادامه رییس محترم سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ثبت احوال در بحث امنیت کشور و توسعه امنیت، شفافیت و مبارزه با فساد نقش بنیادی دارد تاکید کرد: اگر اقداماتی که در ثبت احوال صورت گرفته توسعه نیابد قطعا توسعه کشور با مشکل مواجه خواهد شد و اگر این اقدامات انجام شود کشور در زمینه های مختلف به صورت تصاعدی توسعه پیدا خواهد کرد.

ایشان در ادامه افزودند ثبت احوال و پدافند غیرعامل مکمل هستند چراکه هردو نقش پیشگیرانه دارند.

وی همچنین به ارائه گزارشی درخصوص وظایف و فعالیتهای ثبت احوال پرداخت و توضیحات مبسوطی در زمینه کارت هوشمند ملی و ثبت تغییر نشانی و عواقب و پیامدهای مثبت و منفی مترتب  بر این موضوع پرداختند.در پایان نیز ضمن تشکر از زحمات بی دریغ و بی وقفه سردار دکتر جلالی در حوزه پدافند با عنایت به سیستمی شدن خدمات هویتی و تکثر اقدامات سجلی و ارتباط دوسویه این امور با فضای سایبر خواستار امعان نظر ویژه در خصوص تامین امنیت پدافنی در حوزه های معنونه گردیدند.   

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top