ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

shoraye hamahangi 8 5 98

جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان فارس در تاریخ 98/5/8 با حضور کلیه اعضاء و به ریاست استاندار محترم فارس ، معاونت محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در محل استانداری برگزار گردید. در ابتدا با ذکر تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، جناب آقای انصاری مدیرکل ثبت احوال استان فارس درخصوص پیرامون ثبت به موقع وقایع حیاتی در سال گذشته وچهار ماه اول سال 98 گزارشی به صورت اجمالی ارائه نمودند.

مدیرکل ثبت احوال استان فارس ضمن ارائه گزارشی از وقایع و آمار جمعیتی استان فارس گفت : در حال حاضر 71 درصد جمعیت استان شهر نشین و 29 درصد در روستاها زندگی می کنند. علیرضا انصاری با اشاره به این که 45 و هفت دهم درصد جمعیت استان بین 30تا 64 سال و جزو جمعیت میانسال و کاری استان هستند ادامه داد : علاوه بر این ، هم اکنون 6 و یک دهم دصد جمعیت استان بیش از 65 سال و 30 درصد جمعیت استان یعنی یک سوم جمعیت فارس در معرض ازدواج و اشتغال هستند. وی تصریح کرد سال قبل 75 هزار ولادت در استان فارس ثبت شده است که از این میزان 39 هزار پسر و 34 هزار دختر هستند و به ازای تولد هر 100 ختر شاهد تولد 106پسر بودیم. انصاری از لامرد ، گراش ، شیراز و خنج به عنوان شهرهایی که بیشترین زاد و ولد در آنها رخ داده یاد کرد و گفت سال قبل 21 هزار و 610 فوتی داشیم که از این تعداد بیش از 12 هزار نفر مرد و 9 هزار نفر را زنان تشکیل می داند به بیان دیگر در آمار فوتی ها نسبت به سال 96 بیش از 3 درصد کاهش داشتیم . وی با بیان اینکه میانگین سن فوتی ها 64 سال بوده است گفت : عامل اصلی فوت هایی که در سال قبل داشتیم به ترتیب بیماری های قلبی ، سرطان و تومورها و  حوادث و تصادفات بوده اند. مدیرکل ثبت احوال استان فارس با اشاره به افزوده شدن 54 هزار نفر به جمعیت استان گفت : یکی از مشکلاتی که سال هاست در حوزه آمار با آن مواجه ایم ،مهاجرت هایی است که در هیچ جایی ثبت نمی شود . وی به افزایش آمار طلاق در سال قبل نسبت به سال پیش از آن اشاره کرد و گفت : سال گذشته 10 هزار و 355 فقره طلاق در کل استان ثبت شد که نسبت به سال 96 درحدود 8 و 9 دهم درصد شاهد افزایش آمار طلاق بودیم. انصاری در خصوص کارت هوشمند نیز بیان کرد : درحال حاضر تنها 14 درصد یعنی جمعیتی حدود 500 هزار نفر در استان کارت هوشمند ملی ندارند که جا دارد هرچه سریعتر برای دریافت کارت اقدام کنند. وی با اشاره به برخی ویژگی های کارت ملی هوشمند گفت : درکارت ملی هوشمند 18 کاربری دیده شده و از مهر ماه امسال این کارت ها کاربردی و عملیاتی خواهد شد. مدیرکل ثبت احوال استان فارس از بیمارستان ها و مراکز درمانی خواست حتما قبل ازانجام هر زایمانی هویت مادر و همراهان وی را مشخص و ثبت کنند و از این مراکز خواست تا گواهی زایمان را نها به مامور ثبت احوال که به این مراکز مراجعه می کنند تحویل دهند. انصاری افزود: درحال حاضر مدت زمان ثبت تولد 10 روز و فوت 15 روز است . مدیرکل ثبت احوال استان فارس گفت : با توجه به تهیه تجهیزات موردنیاز هم اکنون مراحل صدور شناسنامه در این مرکز یک روزه انجام می شود این در حالی است که شناسنامه های جدید به گونه ای طراحی شده اند که امکان هیچ جعلی درآنها وجود ندارد.

در ادامه استاندار فارس عنایت الله رحیمی با اشاره به وظایف ذاتی ثبت احوال در ثبت وقایع چهارگانه تصریح کرد : آمار و اطلاعات صحیح ، پایه اصلی برای برنامه ریزی در کشور است به ویژه در کشور ما که برنامه توسعه ای آن بر اساس همین آمرا تدوین می شود ، آماری که نشان می دهد نرخ ولادت و وفات چه میزان خواهد شد و در سال های پیش رو این آمار دستخوش چه تحولاتی می شود.

وی با اشاره به اهمیت ارائه گزارش های تحلیلی از آمار وقایع چهارگانه گفت : گزارش های تحلیلی می تواند رهنمودهایی باشد برای جلسات شورای ثبت احوال استان تا بتوان برنامه ریزی دقیق تری با علم علل آمار کاهش و افزایش وقایع حیاتی داشته باشیم.

در بخش پایانی جلسه جناب آقای رحیمی معاونت محترم سیاسی امنیتی استانداری فارس با تشکر از حضور دستگاهها و تشکر از اداره ثبت احوال به لحاظ تلاشها و خدمات ارزنده و تلاش و پیگیری جناب آقای انصاری مدیرکل ثبت احوال فارس جمع بندی جلسه را با چند مصوبه به پايان رساندند.

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top