ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

هفتمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی استان فارس در دی ماه 1397 به میزبانی اداره کل ثبت احوال استان فارس ،با حضور اعضاء مشاورین سلامت استان ، مدیرکل ومعاونین اداره کل ثبت احوال استان فارس برگزار گردید.

 

hamayesh salamat 23 10 97

جناب آقای دکتر موسوی مشاور رئیس دانشگاه در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان به عنوان اولین سخنران ضمن تشکر از ثبت احوال یکصد سالگی این سازمان را تبریک و از زحمات کارکنان ثبت احوال تشکر نمودند . ایشان فرمودند ثبت احوال سلامتی ما را از زمانی که متولد می شویم در دفتر زندگی حک می کند و سلامتی که خودمان در آن بی تأثیر هستیم توسط این سازمان ثبت و ضبط می شود . درادامه ایشان به تأثیر نام  و نام خانوادگی  ، محل تولد و... در زندگی و سلامتی فرد اشاره فرمودند . و با بیان آنکه در مسیر زندگی اختیار ما و اینکه خود از چه سطحی به چه سطحی برسانیم بسیار مهم است به نقش مشاورین سلامت و متولیان سلامت در کمک به  ثبت احوال که احوال افراد را خوب کند اشاره نمودند و بیان کردند ما وظیفه داریم به  هرکس در هر سطحی از زندگی متولد شده است کمک کنیم و افراد را به سطح بالایی از سلامت برسانیم .

در ادامه جناب آقای انصاری مدیرکل ثبت احوال استان فارس ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه یکصدسالگی ثبت احوال را گرامی داشتند و تقارن این جلسه با یکصدسالگی ثبت احوال را اتفاقی زیبا دانستند . ایشان با اشاره به اولین شناسنامه صادر شده توسط ثبت احوال در سال 1297 با نام فاطمه ایرانی که فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را توأمان در برگرفته است ، اهمیت سازمان ثبت احوال و خدمات آن را متذکر شدند و بیان نمودند ثبت احوال علاوه بر شناسنامه و کارت هوشمند ملی بیشتراز 120 فعالیت را ارائه می کند که بسیاری از آنها شبه امنیتی است. ایشان در بخش دوم سخنرانی خود بیان کردند متأسفانه در جامعه کنونی ، بشر مشکلات بسیاری را به دست خود ایجاد نموده است و صحت و سلامت خود را به خطر انداخته و امروز یکی از چالش های بزرگ پیش روی همه ما غذای بعضاً ناسالمی است که بر سرسفره هایمان می آید و وظیفه همه ما آن است که از خانواده خود شروع کنیم و تلاش کنیم تغذیه سالم داشته باشیم . دستگاههای متولی امر نیز لازم است نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند . ایشان با بیان آنکه نیروی انسانی کارآمد یکی از محورهای اصلی توسعه است و سلامت افراد جامعه اولین مشخصه اصلی نیروی انسانی کارآمد است به سخنان خود پایان دادند.

پس از آن جناب آقای دکتر امانی رئیس دبیرخانه سلامت ضمن تبریک یکصدسالگی ثبت احوال و تشکر از برگزاری جلسه به همکاری های بین بخشی که ثبت احوال و دانشگاه علوم پزشکی می توانند داشته باشند و طرح های پژوهشی مناسب را تعریف نمایند ، اشاره کردند. اداره کل ثبت احوال می تواند علاوه بر اقدامات سلامت محور را برای کارکنان خود با توجه به حجم مراجعینی که دارد نقش مهمی را در سلامت و آموزشهای سلامت ایفا کند . در ادامه ایشان به اهمیت ثبت دقیق علت مرگ اشاره کردند که لازم است با همکاری ثبت احوال و علوم پزشکی گواهی های فوت توسط همکاران علوم پزشکی دقیق تر و خوانا تر تنظیم و با علت صحیح و دقیق و پرهیز از نگارش لاتین به ثبت احوال ارائه شود که این مشکل و معضل نیز مرتفع گردد و دقت آمار علت فوت بیشتر شود. ایشان تولید آمارهای تفصیلی تر طلاق و استخراج علل طلاق را از گزارشات مهم و کاربردی اعلام فرموند که نیازمند همکاری دو جانبه اداره کل ثبت احوال و علوم پزشکی است.ایشان  در ادامه بر ضرورت احراز هویت بیماران بلا صاحب جهت دریافت خدمات سلامت تاکید کردند .

سپس  سرکار خانم مهندس رجبی کارشناس ایمنی ، سلامت و محیط ریست و مشاور سلامت در خصوص گیاهان دارویی و فواید آن مطالبی ارائه نمودند .

در پایان سرکار خانم عبودی مشاور سلامت اداره کل ثبت احوال فارس مطالب کتابچه تهیه شده در حوزه اقدامات سلامت محور اداره کل ثبت احوال فارس را ارائه نمودند و جناب آقای انصاری به سوالات مشاوران در حوزه ثبت احوال  پاسخ دادند./

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top