ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
پنجشنبه - ۶ تیر - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

shoraye eslami 3 10 97

 

علیرضا انصاری مدير كل ثبت احوال فارس،روز دوشنبه به مناسبت سوم دی ماه که روز ملی ثبت احوال نامگذاری شده با حضور در نشست شورای اسلامی شهر شیراز، افزود: از مجموع 58 هزار و 476 مورد تولد به ثبت رسیده در مدت یاد شده در سال 97، تعداد 30 هزار و 116نفر آنها پسر و 28 هزار و 360 نفر دختر است.
وی بیان داشت: به طور میانگین روزانه 212 نفر در استان فارس متولد می‌شوند که نسبت تولد آنها در این استان 106پسر به ازای تولد 100 نوزاد دختر است.
ايشان بيان نمودند، بیش از 99 درصد ولادت های استان فارس در سال 97 در مهلت قانونی 15روزه ثبت شده است.
مدیر کل ثبت احوال استان فارس ادامه داد: تا قبل از سال 93 جایگاه این استان به لحاظ میزان ثبت ولادت در کشور بیست و هشتم و در ثبت فوت، در رتبه بیست و چهارم قرار داشت اما هم اینک فارس در ثبت ولادت در رتبه نخست و در تعداد فوت در رتبه دوم قرار دارد.
عليرضا انصاری اضافه کرد: متداول ترین نام های انتخاب شده در فارس به ترتیب برای پسران امیر علی، محمد، عباس و برای دختران فاطمه، زهرا و آواست.
وی گفت: نخستین شناسنامه در فارس در یازدهم اسفندماه سال 1305خورشیدی برای میرزا ابراهیم خان قوام، والی این استان که بعدها به مقام نخست وزیری رسید، صادر شد.
مدیرکل ثبت احوال استان فارس همچنین در مورد آخرین وضعیت گروه‌های سنی ازدواج دختران و پسران در این استان بیان داشت: میانگین گروه سنی دختران برای ازدواج در فارس 25 تا 29 سال و پسران حدود 33 سال است.
انصاری با بیان اینکه آمارها بیانگر این است که 36.5 درصد از طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد، افزود: استان فارس از حیث تعداد ازدواج در رتبه بیست و یکم و در طلاق در رتبه نوزدهم کشور قرار دارد.
مدیر کل ثبت احوال استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تعداد کارت‌های هوشمند صادر شده در این استان تا سال 93 حدود 112هزار کارت بود اما در سه سال و نیم گذشته این تعداد به سه میلیون و 50 هزار کارت افزایش یافته است.
عليرضا انصاری با بیان اینکه در این استان، سه میلیون و 700 هزار نفر دارای شرایط دریافت کارت ملی هستند، گفت: در سال های گذشته، تعداد افرادی که روزانه برای دریافت کارت هوشمند ملی نام نویسی می کردند 500 نفر بود اما این رقم امروز به بیش از 12هزار نفر در روز رسیده است.
وی اظهار داشت: برای انجام امور مربوط به صدور کارت هوشمند ملی 67 اداره و نمایندگی در این استان فعال است
که برای جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش میزان رفت و آمدها، همه این مراکز به فیبر نوری مجهز هستند.

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top