ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
پنجشنبه - ۶ تیر - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

didar ba emam jome 24 9 97

 

مدیرکل محترم ثبت احوال فارس با نماینده محترم ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز ديدار نمودند.

در این دیدار حضرت آیت ا... لطف اله دژكام  نماینده محترم ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز ضمن تقدیر و تشکر و خوش آمدگوئی به مدیرکل محترم ثبت احوال فارس و هیأت همراه به بیان اهمیت اداره ثبت احوال و وظایف خطیر آن پرداختند و اداره ثبت احوال را یکی از مهمترین ادارات در بین دستگاههای اجرائی عنوان نمودند . از اینرو تعیین هویت بعنوان یک مؤلفه اساسی در مسائل اجتماعی مطرح می باشد که با شکل گیری نظام هویتی و همچنین صدور کارت هوشمند ملی برای آحاد جامعه گامی اساسی برای نیل به این مهم آغاز گردیده که می تواند ضمن بهره گیری از خدمات اجتماعی برای هر شهروند باعث احراز دقیق هویت افراد و نهایتاً ارتقاء سلامت و امنیت اجتماعی در جامعه گردد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به بیان ثبت وقایع چهارگانه اعم از ولادت ، وفات، ازدواج و طلاق بعنوان یکی از وظایف سازمان ثبت احوال برشمردند که باتوجه به ارتقاء ثبت وقایع مذکور در مهلت قانونی توسط اداره کل ثبت  احوال فارس مبنائی برای برنامه ریز يهای کلان در سطح ملی بوده که از این رهگذر می توان زمینه شکل گیری نظام جامع و نوین ثبت احوال را در افقی روشن ترسیم نمود.

قبل از سخنان حضرت آیت ا... لطف اله دژكام  جناب آقای علیرضا انصاری ضمن تقدیر و تشکر از معظم له بابت ارشادات و رهنمودهای مشفقانه و دلسوزانه ، به بیان وظایف و رسالتهای سازمان ثبت احوال پرداخته و گزارش مختصری از عملکرد این اداره خدمت رسان عنوان نمودند.

ایشان به ارتقاء آمار پوشش وقایع حیاتی ولادت و وفات تا سقف 99/2 در ولادت و  99/7 در فوت اشاره نمودند که این امر و اقدامات صورت گرفته در حوزه اهداف و راهبردها در سطح کلان و ملی این اداره کل را بعنوان دستگاه برتر در سطح ملی و استانی مبدل نموده است.

آقای انصاری به بیان اهمیت کارت هوشمند ملی و مدیریت هویت در فضای مجازی با امضاء دیجیتال پرداختند و اظهار نمودند بااستفاده و بهره گیری از این کارت زمینه جعل ، غصب و تخلفات احتمالی به حداقل ممکن رسیده و نهایتاً مباحث مربوط به احراز هویت و شناسائی ایرانیان که یکی از مهمترین دغدغه مسئولین می باشدمرتفع خواهد شد. ایشان اظهار داشتندتاکنون تعداد 3018712   فقره کارت هوشمند ملی در استان صادر گردیده که اداره کل ثبت احوال فارس در این عرصه بيش از 80 درصد از جمعيت بالاي 15 سال را پوشش داده است و در شهر شيراز براي بيش از 94 درصد شهروندان  نيز كارت هوشمند ملي صادر گرديده است.

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top