ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

در تاریخ  97/7/21 مدیرکل محترم ثبت احوال فارس با نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و تولیت معظم آستان احمدی و محمدی دیدار نمودند

diada ba dastghib 21 7 97

 

در این دیدار حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب نماینده محترم مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری و تولیت معظم آستان احمدی و محمدی ضمن تقدیر و تشکر و خوش آمدگوئی به مدیرکل محترم ثبت احوال فارس و هیأت همراه به بیان اهمیت اداره ثبت احوال و وظایف خطیر آن پرداختند و اداره ثبت احوال را یکی از مهمترین ادارات در بین دستگاههای اجرائی عنوان نمودند . از اینرو تعیین هویت بعنوان یک مؤلفه اساسی در مسائل اجتماعی مطرح می باشد که با شکل گیری نظام هویتی و همچنین صدور کارت هوشمند ملی برای آحاد جامعه گامی اساسی برای نیل به این مهم آغاز گردیده که می تواند ضمن بهره گیری از خدمات اجتماعی برای هر شهروند باعث احراز دقیق هویت افراد و نهایتاً ارتقاء سلامت و امنیت اجتماعی در جامعه گردد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به بیان ثبت وقایع چهارگانه اعم از ولادت ، وفات، ازدواج و طلاق بعنوان یکی از وظایف سازمان ثبت احوال برشمردند که باتوجه به ارتقاء ثبت وقایع مذکور در مهلت قانونی توسط اداره کل ثبت  احوال فارس مبنائی برای برنامه ریز يهای کلان در سطح ملی بوده که از این رهگذر می توان زمینه شکل گیری نظام جامع و نوین ثبت احوال را در افقی روشن ترسیم نمود.

حضرت آیت ا.. سیدعلی اصغر دستغیب فرمودند ازدواج بعنوان یک سنت در اسلام مطرح می باشد که می بایست همه مسئولین با بهره گیری از امکانات ، ظرفیتها و پتانسیلهای موجود زمینه ازدواج جوانان را مهیا نموده چرا که این امر می تواند ضمن تعالی بقاء ودوام جامعه زمینه دوری از معصیت ، گناه را فراهم نموده و نهایتاً خیر و برکت را در جامعه و زندگی جوانان رقم بزند . در همین راستا پیامبر (ص) می فرماید. ازدواج کنید تا خداوندخیر و برکت در زندگیتان قراردهد. ایشان به تسریع در تسهیل در ارائه خدمات به مردم بعنوان اصلی ترین پشتوانه این نظام‏‏‎، برگرفته از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله ) تأکید نمودند و فرمودند:

می بایست با اتخاذ تدابیر لازم توسط مدیران و مسئولین امر و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیتهای فعلی و برنامه ریزی مناسب ضمن رعایت کرامت انسانی مردم زمینه دسترسی آحاد جامعه به خدمات دولتی را فراهم نمود که بحمد ا... اداره کل ثبت احوال فارس جزء پيشگامان در این عرصه بوده و این مهم را جزء رویه جاری خود قرار داده است . ایشان ، مدیرکل محترم ثبت احوال استان را یکی از مدیران فعال ، توانمند و برجسته عنوان نمودند چرا که گزارشات ارسالی از نحوه عملکرد آن مجموعه و مشاهدات عینی اینجانب بیانگر پویائی و تعهد توأمان با تخصص و اشرافیت پیرامون حوزه مدیریتی می باشد.

قبل از سخنان حضرت آیت ا... سید علی اصغر دستغیب جناب آقای علیرضا انصاری ضمن تقدیر و تشکر از معظم له بابت ارشادات و رهنمودهای مشفقانه و دلسوزانه ، به بیان وظایف و رسالتهای سازمان ثبت احوال پرداخته و گزارش مختصری از عملکرد این اداره خدمت رسان عنوان نمودند.

ایشان به ارتقاء آمار پوشش وقایع حیاتی ولادت و وفات تا سقف 99/2 در ولادت  و  99/7   در فوت اشاره نمودند که این امر و اقدامات صورت گرفته در حوزه اهداف و راهبردها در سطح کلان و ملی این اداره کل را بعنوان دستگاه برتر در سطح ملی و استانی مبدل نموده است.

آقای انصاری به بیان اهمیت کارت هوشمند ملی و مدیریت هویت در فضای مجازی با امضاء دیجیتال پرداختند و اظهار نمودند بااستفاده و بهره گیری از این کارت زمینه جعل ، غصب و تخلفات احتمالی به حداقل ممکن رسیده و نهایتاً مباحث مربوط به احراز هویت و شناسائی ایرانیان که یکی از مهمترین دغدغه مسئولین می باشدمرتفع خواهد شد. ایشان اظهار داشتندتاکنون تعداد 2991352 فقره کارت هوشمند ملی در استان صادر گردیده که اداره کل ثبت احوال فارس در این عرصه 79/6 درصد از جمعيت بالاي 15 سال را پوشش داده است و در شهر شيراز براي  90 درصد شهروندان  نيز كارت هوشمند ملي صادر گرديده است.

 

 

 

 

 

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top