ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
پنجشنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

جلسه جلسه هماهنگی ثبت احوال با دانشگاه علوم پزشکی ، روساي بیمارستانها و مسئولين صدور گواهي ولادت با محوريت احراز هويت والدين و صدور گواهي ولادت در مهلت قانوني رأس ساعت 7:30 صبح در تاریخ 97/3/5با ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی فارس جناب آقای دکتر بهادر ، مديركل ثبت احوال فارس و معاونين و رئيس اداره حراست و رئيس اداره ثبت احوال شيراز و مسئولین بیمارستانهای شیراز در محل دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.در ابتدا پس از قرائت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، جناب آقای انصاری مدیر کل محترم ثبت احوال فارس ضمن تشکر از حاضرین در جلسه و قبولي طاعات و عبادات، پیرامون ثبت به موقع وقایع حیاتی در سال گذشته پرداختند و بيان نمودند،  84219  مورد ولادت در سال گذشته در استان ثبت شده است که از این تعداد 43447 مورد پسر و 40772 مورد دختر بوده است  كه نسبت جنسی ثبت ولادت استان 106/6 می باشد، به اين معنا كه در برابر هر 100 دختر حدود105 پسر متولد شده است و اين نسبت در مقایسه با سال گذشته(1052) افزایش یافته است .

ايشان در مقايسه ولادت در دو سال گذشته بيان نمودند كه آمار ولادت ثبت شده در مدت مشابه سال 95 ، 87359 نوزاد بوده و نشان می دهد در سال 96 آمار ولادت 3/6 درصد كاهش داشته است.

ايشان در ادامه اظهار داشتند در اين مدت تعداد 83718 مورد ولادت در مهلت قانونی 15 روز و83875 مورد قبل از گذشت یکسال از وقوع به ثبت رسیده است و نشان می دهد درصد ثبت در مهلت قانونی تا یکسال99/81درصد می باشد. که این درصد نسبت به  مدت مشابه سال95 (99/5)افزایش یافته است.

و بيان نمودند كه نرخ ثبت ولادت در استان17/6در هزار است یعنی در برابر هر 1000 نفر جمعیت 17/6 مورد ولادت ثبت شده است .

ایشان این عملکرد ارزشمند ثبت احوال فارس را حاصل تلاش تمامی همکاران،ایجاد بانک اطلاعات ثبت یاران،استقرار مستمر مامورین ثبت احوال در بیمارستانها ،انجام ماموریت های منظم ده گردشی و همکاری منظم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانها در خصوص ثبت به موقع ولادت و صدور گواهي ولادت در بيمارستانها عنوان کردند.

وی در ادامه اظهار داشتند که ثبت به موقع وقایع حیاتی در مهلت قانونی می تواند بعنوان مبنائی جهت آمارهای دقیق جمعیتی جهت برنامه ریزهای استراتژیک کشور باشد و اهمیت صدور گواهی ولادت ،احراز هويت والدين و داشتن دقت نظر كامل و حساسيت بيشتر در اين خصوص را به عنوان مقوله ای قانونی مطرح نمودند

ایشان خواستار تعامل و همکاری بیشتر بیمارستانها در خصوص صدور به موقع گواهی ولادت در مهلت قانونی و تحویل گواهی ولادت به مامور ثبت احوال شدند که این امر موجب ثبت به موقع ولادت در مهلت قانونی توسط ثبت احوال می گردد

jalse ba olompezeshki 5 3 97.

درادامه با عنایت به مشکلات موجود در امر ثبت وقایع ولادت در استان و صدور گواهي ولادت پیرامون چالش ها وموانع موجود و بهبود روند برنامه ثبت موالید دربیمارستان ها وارتقاء شاخص های برنامه جهت دستیابی به اهداف تعیین شده بحث وتبادل نظر صورت پذیرفت.

در بخش پایانی جلسه جناب آقای دکتر بهادر ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی فارس با تشکر از حضور مسئولین بیمارستانهای شیراز و تشکر از اداره ثبت احوال به لحاظ تلاشها و خدمات ارزنده و تلاش و پیگیری جناب آقای انصاری مدیرکل محترم ثبت احوال فارس جلسه را با جمع بندی چندین مصوبه به پایان رساندند.

تماس با ما

 

شیراز - ميدان معلم-بلوار همت جنوبي

اداره کل ثبت احوال فارس

تلفن شیراز  شماره نمابر  ایمیل
071-36322220-2 071-36322016  info@focr.ir
top